KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13914235
nr 1391 4235
Ã…ke Johansson
(1893-1968), Sverige
Oljemålning, Åke Johansson. Signerad, 1919, motiv från jämtland. Olja på pannå, 45x52cm, yttermått inklusive ram: 58x64cm
Åke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 19 april 2021
kl 19:44:20
150 kr
800 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
Ã…ke Johansson
Läs mer om Ã…ke Johansson